Ako sa Boris Kollár vyšukal s hlucháňmi

„My budeme chrániť hlucháňa a tých ľudí tam necháme pokapať? Mňa nevolia hlucháni,“ povedal v TV Joj Boris Kollár.

Na Borisa Kollára sa dá pozerať ako na self made mana, ktorý našiel východisko z neľahkého detstva zmenárenskou činnosťou v režime, ktorý takúto činnosť nielenže nepodporoval, ale trestal. Potom sa spriahol s kamarátmi z tohto neľahkého detstva, ktorí podnikali v dobe kešu (teda, okrem iného), zarobil si na rádio a potom začal stavať vleky na Donovaloch, teda tam, kde vlastne poriadny kopec ani nie je.

Všetko by to bolo fajn, keby sa Boris, ktorý vlastne ani nie je politik a myslí srdcom (autor sa inšpiroval Borisovými bilbordami), nestal predsedom parlamentu a nevestou, ktorá nie je lacná. Keď túto dnes už pamätnú vetu vyslovil, nik, možno ani on sám si nevedel predstaviť cenu. Už ju poznáme. Najnovšie reforma národných parkov a zdravotníctva. Obe priamo naviazané na plán obnovy. Borisovi zjavne nestačia peniaze na dopravu, chce sa prisať aj na ďalšie rezorty. Potom zahlasuje.
Nie, Borisa nevolia hlucháne a s nimi sa ani len nevyšuká. A nemá zmysel urážať jeho voliťov, ktorí mu veria. Problém je v tých, ktorí ho v koalícii, za cenu, ktorú si on umelo zvyšuje, držia. Koniec – koncov, však ani ich nevolia hlucháne.

Ján Füle

Ilustračné foto