Johns Manville sa zaviazala k bezuhlíkovej budúcnosti

PR správa: 

Spoločnosť Johns Manville (JM), popredný svetový výrobca energeticky účinných stavebných výrobkov a špeciálnych technických materiálov a člen skupiny Berkshire Hathaway, vydala správu o udržateľnosti za rok 2021. 

Zdroj: jm.com

Siedma správa spoločnosti vyjadruje záväzok k vyváženému prístupu, ktorý je prospešný pre zainteresované strany i pre spoločnosť. Správa je k dispozícii na adrese www.jm.com/sustainability. Spoločnosť Johns Manville pokračuje vo svojej ceste za udržateľnosťou s úmyslom a obnoveným záväzkom vytvárať lepšiu budúcnosť,” uviedol Bob Wamboldt, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ. “Naše zameranie na udržateľnosť dopĺňa naše základné hodnoty: Ľudia, Vášeň, Výkon a Ochrana, ktoré nám pomáhajú vytvárať pozitívne a silné zážitky JM pre našich zamestnancov, zákazníkov a dodávateľov.” Nová správa obsahuje aktualizáciu pokroku v plnení cieľov udržateľnosti spoločnosti do roku 2020 a predstavuje ciele udržateľnosti do roku 2025 v novom univerzálnom rámci.

“Udalosti spojené s globálnou pandémiou, rasovou nespravodlivosťou, zmenou klímy a hospodárskou nestabilitou potvrdzujú, prečo je udržateľnosť tak dôležitá,” povedal Tim Swales, podpredseda predstavenstva a technologický riaditeľ spoločnosti. „Náš nový rámec udržateľnosti má za cieľ znížiť vplyv činnosti na planétu výrazným znížením tvorby a skládkovania odpadu, rozšírením podpory našej globálnej pracovnej sily s dôrazom na bezpečnosť, rozmanitosť a inklúziu a inovácie energeticky účinnejších produktov pre bezuhlíkovú budúcnosť“. Správa pre rok 2021 bola vypracovaná “v súlade” so základným variantom štandardov GRI pre vykazovanie udržateľnosti a prešla kontrolou organizácie GRI pre zverejňovanie informácií o významnosti.

O spoločnosti Johns Manville

Johns Manville, spoločnosť zo skupiny Berkshire Hathaway (NYSE: BRK.A, BRK.B), je popredným výrobcom a predajcom vysoko kvalitných výrobkov pre stavebné izolácie, strojné izolácie, komerčné strešné krytiny a strešné izolácie, ako aj vlákien a netkaných textílií pre komerčné, priemyselné a bytové aplikácie. Spoločnosť JM pôsobí na trhoch, ktoré zahŕňajú letecký, automobilový a dopravný priemysel, vzduchotechniku, spotrebiče, kúrenie, vetranie a klimatizáciu, potrubia a zariadenia, filtráciu, hydroizoláciu, stavebníctvo, podlahy, interiéry a veternú energiu. Spoločnosť so sídlom v Denveri, ktorá pôsobí na trhu od roku 1858, dosahuje ročný obrat vyše 3 miliardy dolárov a zaujíma vedúce postavenie na všetkých kľúčových trhoch, na ktorých pôsobí. Spoločnosť Johns Manville zamestnáva 8 000 ľudí a prevádzkuje 46 výrobných závodov v Severnej Amerike, Európe a Číne.

Ďalšie informácie nájdete na adrese www.jm.com.

Ilustračné foto: pexels.com