Monitoring médií 10. 9. 2021

Členovia predsedníctva Slovenskej akadémie vied (SAV) a Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského (UK) v Bratislave vyjadrujú podporu novele zákona o ochrane prírody a krajiny, v rámci ktorej sa majú previesť štátne pozemky v chránených územiach pod správu Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

(Zdroj: https://www.dnes24.sk/rychle-spravy/sav-a-prirodovedecka-fakulta-uk-podporuju-novelu-zakona-o-ochrane-prirody-244403)


Ocenenia Via Bona Slovakia 2020 pre najinšpiratívnejšie príklady zodpovedného podnikania reflektovali v aktuálnom ročníku aj na to, ako sa firmy postavili k pomoci počas pandémie nového koronavírusu. O ocenenie Via Bona Slovakia 2020 sa uchádzalo 50 firiem so 70 príkladmi zodpovedného podnikania. Víťazom v kategórii zelená firma sa stala spoločnosť Sensoneo za vytvorenie inovácie vnášajúcej dáta, transparentnosť a zefektívnenie do odpadového hospodárstva.

(Zdroj: https://strategie.hnonline.sk/marketing/8729479-via-bona-slovakia-2020-ocenila-priklady-zodpovedneho-podnikania)


Poslanci mestského zastupiteľstva v Malackách rokovali o budovaní kompostárne.  Mestská spoločnosť Tekos už podala na ministerstvo životného prostredia žiadosť o dotáciu na jej výstavbu vo výške 2,6 milióna eur. Keďže mesto nebolo pred viac ako rokom úspešné v žiadosti o dotáciu, projekt kompostárne prepracovalo a žiadosť podalo znova. Kompostáreň by mala vyrásť na mieste bývalých vodární pri vjazde do Malaciek od Plaveckého Štvrtka. Mestské zastupiteľstvo schválilo prenájom týchto pozemkov spoločnosti Tekos za jedno euro ročne, viazaný je výlučne na výstavbu kompostárne.

(Zdroj: https://myzahorie.sme.sk/c/22738269/kompostaren-a-cyklotrasa-to-su-temy-mestskeho-zastupitelstva.html)