Monitoring médií 22. 9. 2021

Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR víta a podporuje klimatické iniciatívy, ktoré pomáhajú “razantnejšie presadzovať environmentálne záujmy”. Pre TASR to uviedlo tlačové oddelenie envirorezortu v reakcii na Klimatickú koalíciu, ktorá chce pomôcť Slovensku v plnení klimatických záväzkov združených v balíku “Fit for 55”.

(Zdroj: https://www.teraz.sk/slovensko/mzp-vita-iniciativy-ktore-pomahaj/578201-clanok.html)


Šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO) verí, že minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO) sa chytí témy ochrany včely a dovedie ju do konkrétnej vyhlášky. V téme ochrany opeľovačov malo ministerstvo životného prostredia dobrú komunikáciu s agrorezortom. ,,Zveril som túto tému bývalému ministrovi pôdohospodárstva Jánovi Mičovskému (OĽANO) a bolo na ňom, či vydá vyhlášku“, hovorí Budaj.

(Zdroj: https://www.enviroportal.sk/clanok/j-budaj-veri-ze-sef-agrorezortu-si-osvoji-temu-ochrany-vcely)


Do konca roka má byť ukončená Stratégia adaptácie na zmenu klímy, ktorú pre mesto Košice pripravuje Karpatský rozvojový inštitút. V tomto roku začali aj s realizáciou projektu Mesto Košice reaguje na zmenu klímy – spoločne dosiahneme viac (ClimaUrbanKosice). Jeho celkové náklady vrátane partnerov, medzi ktorými figuruje aj mestská časť Košice – Západ, dosahujú takmer 1,5 milióna eur.

Zdroj: https://www.teraz.sk/regiony/kosice-chystaju-akcny-plan-na-zmier/578212-clanok.html)