Monitoring médií 29. 10. 2021

Rezort životného prostredia schválil deväť projektov v hodnote 5,6 milióna eur, ktoré prispejú k zachovaniu biodiverzity a k zmierneniu dôsledkov klimatickej krízy. Vďaka projektom financovaným z Nórskych fondov sa obnoví 21 mokradí v šiestich krajoch Slovenska. V tlačovej správe o tom informovalo tlačové oddelenie Ministerstva životného prostredia SR.

(Zdroj: https://www.webnoviny.sk/nasvidiek/na-zachranu-znehodnotenych-ekosystemov-mokradi-pojde-56-miliona-eur-z-norskych-fondov/)


Nápojové obaly bude po spustení zálohovania možné vrátiť vo viac ako 2 000 prevádzkach. Do spustenia zálohovania ostáva 64 dní. V celkovo 1 700 prevádzkach budú umiestnené zálohomaty, teda automaty, prostredníctvom ktorých bude možné vracať nápojové obaly. Za tie dostanú spotrebitelia naspäť 15 centov. Prihlásili sa už tisíce predajní Celkovo je do odbernej siete prihlásených takmer 1 100 predajní nad 300 metrov štvorcových a viac ako 1 000 predajní s predajnou plochou do 300 metrov štvorcových. Na odberných miestach, ktoré nebudú mať zálohomaty, bude odber prebiehať manuálne, s použitím ručných skenerov. Tie načítajú kódy z fliaš a zákazníkovi následne obsluha vytlačí lístok so sumou za zálohu fliaš, ktorý zákazníkovi vyplatia pri pokladni.

(Zdroj: https://www.webnoviny.sk/nasvidiek/zalohovanie-pet-flias-a-plechoviek-zacne-uz-coskoro-vratenie-bude-mozne-vo-vyse-2-tisic-prevadzkach/)


Spoločnosť MetLife Slovensko získala na základe environmentálneho auditu v rámci medzinárodného projektu Zodpovedná spoločnosť pokročilú úroveň certifikátu Zodpovedná organizácia. Organizátor medzinárodného environmentálneho projektu je organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI – PAK, ktorá udeľuje tento certifikát na obdobie troch rokov.

(Zdroj: https://www.teraz.sk/ekonomika/spolocnost-metlife-slovensko-ziskala/586210-clanok.html)

Ilustračné foto: pexels.com