Takmer 100 nevyužitých vianočných stromčekov dostala v uplynulých dňoch darom Národná zoologická záhrada v Bojniciach. Ošetrovatelia ich využili na kŕmenie zvierat, ako pomôcku na hranie i úpravu chovných priestorov. Informoval o tom hovorca ZOO Pavel Procner.

Bojnice – Takmer 100 nevyužitých vianočných stromčekov dostala v uplynulých dňoch darom Národná zoologická záhrada v Bojniciach. Ošetrovatelia ich využili na kŕmenie zvierat, ako pomôcku na hranie i úpravu chovných priestorov. Informoval o tom hovorca ZOO Pavel Procner.

„Počas vianočných sviatkov stúpa niekoľkonásobne aj produkcia odpadu, do ktorého môžeme zaradiť aj živé vianočné stromčeky. Jedným z následných využití živých stromov je ich poskytnutie farmárom, zoologickým záhradám a podnikom, ktoré chovajú zver konzumujúcu ihličnany,“ pripomenul Procner.

Každý rok sa nahromadia stromy najmä podnikateľom, ktorí nedokázali svoj tovar do Vianoc predať. V ZOO už prijali viac ako 100 stromčekov a ďalšie očakávajú v najbližších dňoch. (TA SR)